Zdraví z přírody

Pohled na zdraví očima lékaře

MUDr. Jana Štelclová

Již více roků objednávám přípravky firmy Klas a jsem s nimi velmi spokojena. Vidím výsledky jejich účinnosti na svých pacientech.

V rámci vyšetření je v prvé řadě nutno se zaměřit na základní metabolické funkce. Střevo je místem vstřebávání potravy, vylučování zplodin a také zdrojem imunity. Civilizační choroby způsobují zanášení zvláště tlustého střeva zplodinami, které již organismus samotný neumí vyloučit. Proto používáme přírodní prostředky k jejich zachycení a vyloučení z organismu. Jsou naprosto neškodné a hlavně bez vedlejších účinků, jaké známe u chemicky vyrobených léků. Díky těmto zplodinám se my Češi řadíme v žebříčku nemocí tlustého střeva, zvláště rakoviny, na jedno z prvních míst na světě.

Dalším důležitým orgánem, který musí pracovat bezpečně, jsou ledviny. Pokud zadržují alespoň část nečistot v našem těle, je jejich funkce nekvalitní a organismus musí tuto situaci řešit. Provádí to tím způsobem, že odpadní produkty ukládá zvláště do orgánů méně důležitých, jako jsou například klouby. Všimněme si, kolik lidí dnes trpí na bolesti kloubů, zvláště nosných: kolena, kyčle, kotníky. Ale i bolesti ramen či páteře jsou velmi časté. Tímto způsobem dochází k výraznému přetížení funkce jater jako základní laboratoře lidského organismu. Její funkce spočívá v trávení potravy, detoxikaci těla škodlivin, ale je také orgánem stresovým, který řeší všechny starosti všedního dne. Z toho vyplývá, že mnohdy kapacitně nestačí zvládat danou situaci. Mnoho lidí má zanesené žlučovody, kameny ve žlučníku, nehledě tomu, že se přidružují další choroby žaludku a slinivky břišní, jejímž nejznámějším problémem je cukrovka, tedy další civilizační choroba jako důsledek přetížení a stresu organismu. To je pouze základní výčet problematiky, se kterou se denně stýkám ve své ordinaci.

A to nehovořím o zatížení elektromagnetickým zářením, zvláště centrálního nervového systému, které zapříčiňují mobily, i když je nemáme, tj. z ovzduší, ale také z počítačů atp. Invaze zevních vlivů každodenně ovlivňuje náš zdravotní stav a nám nezbývá, než tělo čistit.

K řešení všech těchto problémů využívám kromě jiného přípravky firmy Klas.

MUDr. Jana Štelclová