Zdraví z přírody

Zkušenost s roztroušenou sklerózou

image

Před 25 lety byla u mne diagnostikována roztroušená skleróza. Následovala velká beznaděj, deprese, a to vše současně s ohromnými fyzickými problémy (s chůzí, zrakem, nesmírná únava, bolesti). Bylo mi 35 let a doma mě čekaly děti. Co dělat? Paní primářka mi nedala žádnou šanci. Když jsem se jí před odchodem z nemocnice zeptala, zda já osobně mohu průběh nemoci ovlivnit, odpověď zněla: NE! Takže první měsíce jsem proplakala. Díky mé bojovné povaze jsem si přesto brzy začala hledat jinou cestu, ne jen cestu přes kortikoidy. A tak postupně jsem se seznámila s jógou, su-jokem, Shiatsu, akumpunkturou, elektroakupunkturou, léčbou včelím jedem, makrobiotikou, syrovou stravou, pitím ovocných a zeleninových šťáv podle Dr. Walkera, dělenou stravou a asi před deseti lety s Klasem.

V té době už mi bylo daleko lépe, jak fyzicky, tak psychicky, než na začátku nemoci, přesto jsem stále trpěla nepříjemnou únavou. Po první krabičce užívání LKVB6 (1x denně) se únava téměř vytratila. Pokládala jsem to za zázrak (dnes již vím, že únava souvisí se zanesením jater, které jsem pomocí LKVB6 vyčistila). To nadchlo mě i celou rodinu. Přidala jsem k LKVB6 i Super Bromelain + Papain (tím jsem nahradila daleko dražší Wobenzym), který lečí záněty. Dále jsem přidala Acidophilus - tím napravila mikroflóru ve střevě zničenou po všech chemických léčbách. I Klíčkový olej mi zvýšil energii a dodal do těla mnoho užitečných látek.

image

Když si sama nevymačkám šťávu z mrkve, celeru, petržele či červené řepy, tak užívám Betavital, který ničí viry, bakterie, čistí játra atd. Pro nás nemocné roztroušenou sklerózou je nebezpečné i malé nachlazení. Díky Klasu a celkovému životnímu stylu se má imunita natolik posílila, že téměř nevím, co je rýma. Dodávám, že tuto kombinaci preparátů beru s malými pauzami stále. Samozřejmě, že díky takto těžkému onemocnění jsem musela život pozměnit, řadu aktivit omezit, opustit. Místo toho jsem však získala zcela jiný přístup k životu, změnila životní hodnoty a mohu říci, že jsem spokojená a vyrovnaná. Velký podíl na tomto mají i produkty firmy Klas.